Reino Teemägi tunnustati Rukkilille II järgu medaliga

19.05.2019

LC Pärnu 2018/2019 lions-aasta lõpetamisel Kaismal andis Eesti lions-klubide piirkonna asekuberner Enno Rõõs pidulikult üle Rukkilille II järgu medali klubi teenekale liikmele Reino Teemägile. Klubi asutajaliiget Uno Kõresaart autasustati Rukkilille teenetemärgiga.

Eesti lõviliikumises on neli tunnustamise järku. Kõrgeima autasu, briljantidega medali on Eestis saanud ainult kolm inimest. Esimese järgu medal antakse üleriigilises, teise järgu medal piirkondlikus ja teenetemärk klubilises mastaabis tehtud heategevuse eest.

Reino Teemägi on LC Pärnu liige alates 1998. aastast. Ta on kogunud kokku, süstematiseerinud ja arhiveerinud LC Pärnu tegevuse materjalid alates 1989. aastast. Reino on löönud aktiivselt kaasa kõikides klubi heategevusaktsioonides 20 aasta jooksul.

Kümmekond aastat toimetas Reino koostöös Rootsi lions-klubi LC Klintehamniga Rootsi lionite abi vahendamist Pärnus elavale Jüri Raudsepale, kelle meremehest isa hukkus tormis Gotlandi saare lähedal.

Alates 2011. aastast kui Reino on pidanud klubis sekretäri ametit, on ta koos sellega olnud klubi järjepidevuse hoidja ning taganud info ja dokumentide ülemineku ühelt presidendilt järgmisele. Lisaks sekretäritööle on Reino ka klubi fotograaf ja arhiivihoidja, tänu temale on säilinud klubi 30-aastase tegevuse ajalugu nii sõnas kui pildis.