Lionismi motoks ja põhimõtteks on WE SERVE – me abistame!
Lionism on heategevusliikumine, see on ellusuhtumine, vabatahtlik ja omakasupüüdmatu ühiskonna teenimine ning abivajajate toetamine.
LIONS-liikumise tunnuslause inglise keeles iseloomustatuna esitähtede abi – „Liberty, Intelligence, Our Nation’s Safety“. Eesti keeles on selleks „Loovutame Isamaa Ohutuna Noorele Sugupõlvele“.

Maailma suurim heategevusorganisatsioon sai alguse Ameerika Ühendriikides, Chicagos. 7. juulil 1917 kogunes kindlustusettevõtja Malvin Jonesi (1879-1961) eestvedamisel rühm sel ajajärgul laialt levinud äriklubide esindajaid ja edukaid ärimehi üle riigi, kes olid valmis rakendama end vabatahtlikuna kiireltareneva ühiskonna tasakaalustatud arengu teenistusse. Loodud ühendus sai nimeks Association of Lions Clubs – Lions-klubide Ühendus.

Lionism rahvusvahelistus 1920. aastal kui liikumine laienes Kanadasse. Erilise hoo sai lions-liikumine 20. sajandi 50. – 60. aastatel uute klubide asutamisega Euroopas, Aasias ja Aafrikas.

2019. a alguseks tegutsevad lions-klubid enam kui 200 riigis üle kogu maailma, klubisid on kokku 47 000, milles on kokku 1,4 miljonit liiget. Nii võib lionismi nimetada ka globaalseks headuse jõuks.

Lions-klubide ettevõtmisel tehakse suurt tööd kodukandi elu edendamisel. Rahvusvaheliselt on aastakümneid toetatud nägemispuuetega ja diabeedihaigeid inimesi, eriti lapsi. Viiakse läbi laialdasi uurimistöid, asutatakse või ümberseadmestatakse haiglaid valdavalt vähemarenenud piirkondades, abistatakse suurtes looduskatastroofides kannatanud piirkondi ja regulaarselt väiksemaid õnnetuspaiku.
Eraldi tähelepanu pöörab lionsliikumine noorte hulgas narkootikumide kasutamise leviku piiramisele, milleks on käivitatud eraldi projekt – Lions Quest.

Lions-liikumine Eestis tekkis koos taasiseseisvumisega 1990-ndate aastate algul.